Școala Gimnazială Nr.7 Botoșani, Strada Vârnav Nr. 7, Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. Telefon: 0231 584 117 - - - Școala Gimnazială Nr.7 Botoșani, Strada Vârnav Nr. 7, Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. Telefon: 0231 584 117 - - - Școala Gimnazială Nr.7 Botoșani, Strada Vârnav Nr. 7, Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. Telefon: 0231 584 117

Anunț proiect Erasmus+ 2021-2023

Index articole

erasmusWhatsApp Image 2021 10 08 at 12.31.30logo scoala 7 botosani

  

 

 

ANUNȚ

e-ACTs OF INCLUSION

Proiectul Erasmus+ e-ACTs OF INCLUSION/ e-Demers Colaborativ pentru Predare Incluzivă, 2021-1-RO01-KA122-SCH-000014346 are ca scop dezvoltarea abilitaților digitale de predare interactiv-creativă a cadrelor didactice, de lărgire a ofertei de activități extracurriculare bazate pe cooperare, prin schimburi de bune practici, la nivel european, pentru realizarea unui mediu educațional de învățare incluziv și stimulativ pentru inovare.

Proiectul are ca obiective îmbunătățirea calității serviciilor oferite de școală în vederea realizării de activități care să realizeze conexiunea dintre formal și nonformal și care să susțină integrarea elevilor defavorizați, dezvoltarea competențelor de utilizare TIC ale profesorilor și creșterea dimensiunii europene a școlii prin dezvoltarea cooperării internaționale durabile.

Cele 6 activități de învățare prin mobilități în țări precum Italia, Spania, Grecia, Cehia și Slovenia se adresează unui număr de 14 cadre didactice care își doresc să dobândească competențe pentru:

  • integrarea metodelor de lucru nonformale;

  • implementarea de strategii diferențiate de predare-învățare ;

  • facilitarea învățarii și predării bazate pe joc în sala de clasă (jocuri digitale, jocuri teatrale, jocuri cu realitate augmentată, jocuri de societate) ;

  • proiectarea de activități de predare-evaluare blended learning prin integrarea blogging-ului, infografică și webdesign ;

  • dezvoltarea de proiecte transnaționale.

Produsele finale obținute în urma proiectului se vor materializa în strategia de digitalizare a instituției, în resurse educaționale digitale inovative, implementarea unor programe tip Școala de Vară și leadership, implicând peste 300 de elevi.

Pe termen lung, prevedem o îmbunătățire semnificativă a competențelor cadrelor didactice în domeniul facilitării educației, conștientizării incluziunii și utilizarea creativă a tehnologiilor informației și comunicării. Prin abordarea incluzivă, integrată, transcurriculară a predării- învățării-evaluării va fi asigurată îmbunătățirea calității educației.

Echipa de proiect

 

ANUNȚ ȘI PROCEDURĂ DE SELECȚIE A PARTICIPANȚILOR LA MOBILITĂȚILE PROIECTULUI  eACTs  of INCLUSION 

ANUNȚ

PROCEDURĂ 

Anexe

GDPR

 Notă: dosarul se trimite în format electronic, într-un singur fisier .pdf, denumit NUME_eACTS of INCLUSION_denumire curs, la adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..

VĂ DORIM SUCCES! 

Rezultate evaluare candidaturi depuse:

Pricopciuc Elena Daniela - admis
Cronț Lenuța Monalisa - admis
Costîn Mihaela Liliana- admis
Rogojină Roxana Andreea - admis
Duduc Maria - admis
 

ANUNȚ - ÎN ATENȚIA PARTICIPANȚILOR SELECTAȚI PENTRU FLUXUL “ Time to act-non formal education through in &outdoor methods to empower students’ active participation” DIN CADRUL eACTs of INCLUSION

Din motive ce nu țin de echipa de proiect, cursul se amână pentru o perioadă pe care o vom stabili ulterior în acord cu calendarul implementării proiectului și cu disponibilitatea furnizorului de curs. 

ANUNȚ DE SELECȚIE A PARTICIPANȚILOR LA FLUXURILE 4 ȘI 5 DE MOBILITĂȚI DIN CADRUL PROIECTULUI  eACTs  of INCLUSION 

 
 

Rezultate evaluare candidaturi depuse:

 
Hlușcu Ionela - admis
Popovici Oana Vasilica- admis
Pricopciuc Elena Daniela - admis
Roșu Oana Elena - admis
 
 

ANEXE 

 

Rezultate evaluare candidaturi depuse:

Hriscu Olimpia-Elena- admis
Costîn Mihaela Liliana-admis
 

ANUNȚ SELECȚIE A PARTICIPANȚILOR LA FLUXUL “ Time to act-non formal education through in &outdoor methods to empower students’ active participation” DIN CADUL eACTs of INCLUSION

ANUNȚ

ANEXE

 

Rezultate evaluare candidaturi depuse:

 Pascariu Lucia Hedviga - admis
 
 
Relansare apel SELECȚIE A PARTICIPANȚILOR LA FLUXUL “ Time to act-non formal education through in &outdoor methods to empower students’ active participation” DIN CADUL eACTs of INCLUSION