Școala Gimnazială Nr.7 Botoșani, Strada Vârnav Nr. 7, Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. Telefon: 0231 584 117 - - - Școala Gimnazială Nr.7 Botoșani, Strada Vârnav Nr. 7, Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. Telefon: 0231 584 117 - - - Școala Gimnazială Nr.7 Botoșani, Strada Vârnav Nr. 7, Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. Telefon: 0231 584 117

INFORMAȚII ȘI MĂSURI LEGATE DE COVID 19

Index articole

Suntem în continuă căutare, asimilare de informații și adaptare conform cerințelor  Ministrerului Educației și  Cercetării, Ministerului Sănătății  prin ordinul comun Ordinul MEC/MS 5487/1494/2020, Direcției de Sănătate Publică, reflectând cu responsabilitate asupra experiențelor similare din întreaga lume și păstrând permanent în minte interesul elevilor și angajaților noștri. 

În România s-a adoptat o abordare locală cu privire la măsurile impuse, în funcție de numărul de cazuri din fiecare localitate sau regiune. Sunt trei scenarii posibile, cu măsuri aferente. În acest moment, Botoșani se încadrează în scenariul "verde"și considerând situația specifică Școlii Gimnaziale nr 7, toți elevii ciclului primar, în format ”față” în ”față” , și cei de gimnaziu, în format hibrid, încep școala de luni, 14 septembrie. Putem implementa normele impuse, astfel încât să organizăm cursurile în curtea școlii, în clase, în condiții de siguranță. 

Vom continua să adaptăm măsurile la situația epidemiologică din Botoșani, pentru siguranța tuturor celor implicați în activitatea educativă și vom actualiza această pagină pe măsură ce noi informații devin disponibile.